Hakkımızda

Kurucu – Av. Faruk Bilgiç

İstanbul Anadolu yakasında Av. Faruk Bilgiç tarafından 2018 yılında kurulmuş olan ofisimiz. Aile Hukuk, İcra ve İflas Hukuku, Miras Hukuku, Vergi Hukuku, Ticaret Hukuku, Ceza Hukuku, ve İş Hukuku alanlarından faaliyet göstermektedir.

Bilgiç Hukuk Bürosu iki ana dalda faaliyet göstermektedir: Dava Takibi ve Danışmanlık.

Dava takibi departmanımız ticaret hukukuna ilişkin davalar ve hakem yargılaması ile iş hukuku, icra takibi işleri ile süreci en kısa zamanda çözmeyi hedefler. Danışmanlık departmanımız ise müvekkil şirketler ile gün boyu iletişim halinde kalarak, sorunları en kısa sürede sonuca ulaştırmayı hedefler.

Hukuk Büromuz ekibimizde bulunan arabulucu avukatlar aracılığıyla; Boşanma davalarında mal paylaşımı, Muris Muvazaası nedeni ile açılan davalar, Kıdem Tazminatı (işçilik alacakları), Boşanma davalarında maddi ve manevi tazminat talepleri ile ilgili iş ve davalarda ihtiyari arabuluculuk alanında ofisimiz hizmet vermektedir. 

İstanbul da bulunan 3 büyük adliyede sürekli olarak çalışan icra takip elemanlarımız, müvekkillerimizin taraf olduğu icra takiplerini aynı gün içerisinde sonuca ulaştırmak için çalışmaktadır.

Hukuk büromuz avukatlık mesleğinin gerektirdiği titizliği ve şeffaflığı ilke edinmiştir. Ofisimizde çalışan avukatlar müvekkillere olası riskleri ve ihtimalleri aktarmakta ayrıca müvekkillerin onayını almaktadır. 

KALİTELİ HİZMET ana ilkesi olan hukuk büromuzun yurt içinde 81 il de ve yurt dışında birçok ülkede çözüm ortakları bulunmaktadır.  Başta Almanya, Fransa, Bosna Hersek, Bulgaristan, Gürcistan merkezli şirketlerin Türkiye’de bulunan şubelerine hukuki danışmalık hizmeti vermektedir.

Yönetici Avukat – Av. Ayşe Ezgi AZMAN AKGÜN

2006 yılında Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olarak Kocaeli’nde avukatlık mesleğine başlamıştır. Kocaeli’nin önde gelen inşaat şirketlerin vekilliklerini yapmış, şirketler hukuku ve işçi hukuku alanlarında uzmanlaşmıştır. 2012 yılından itibaren İstanbul’da Türkiye’nin önde gelen şirketlerine hukuki danışmanlık hizmeti vermiş, 2021 yılında da bünyemize katılmıştır.

İş Hukuku ve Ticaret Hukuku alanlarında uzmanlık sertifikası sahibi olup; Uluslararası Koruma ve Mülteci Hukuku ve Kadın Hakları konularında faaliyetleri bulunmaktadır.  

Halen İş Hukuku, Aile Hukuku, İcra Hukuku, Ticaret Hukuku alanlarında faaliyet gösteren ofisimizde uzman avukat olarak mesleğini icra etmektedir.

2022 yılında Arabuluculuk sertifikası alarak, ihtiyarı arabuluculukta dahil birçok alanda faaliyet göstermektedir.

Av. Burak CAN EYÜP

2019 yılında İstanbul Aydın Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olarak İstanbul’da avukatlık mesleğine başlamıştır. İstanbul’un önde gelen şirketlerine İcra ve İflas Hukuku alanında danışmanlık hizmeti vermiştir. 2021 yılından itibaren bünyemizde çalışan Av. Burak Can EYÜP ofisimizde İş Hukuku alanında ve İcra ve İflas Hukuku alanında hizmet vermektedir.

Almanca-Türkçe Tercüman – Ömer Faruk ARCAKLIOĞLU

2021 yılında bünyemize katılan Ömer Faruk ARCAKLIOĞLU 2018 yılında İstanbul Üniversitesi Mütercim Tercümanlık Bölümünden mezun olmuştur. Daha sonra çeşitli hukuk bürolarında çalışmış  ve uluslararası iş sözleşmelerinde, Alman menşeili şirketlerin Türkiye de bulunan şubelerine sözleşme ve çeşitli konularda tercümanlık hizmeti vermiştir.